Autor strony podczas pokazu, rok 1997.
  • Skoki na ścieżce- zawodnicy wykonują układy skoków akrobatycznych na sprężynującej ścieżce o długości 25 m (plus dobieg 10 m) i szerokości 1,5 m.
  • Skoki na trampolinie- „Polegają na wykonywaniu ewolucji w powietrzu po odbiciu się od sprężystej powierzchni – batutu. Zawodnik wykonuje 2 układy, jeden obowiązkowy oraz jeden dowolny. Każdy z nich składa się z 10 różnych elementów. Skoki na trampolinie wykonywane przez kobiety oraz mężczyzn zarówno w konkurencji indywidualnej jak i synchronicznej, podczas której dwóch zawodników wykonuje układy równocześnie na dwóch równoległych trampolinach”. (Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gimnastyka_akrobatyczna, Dostęp 31.05.2019).
  • Konkurencje dwójkowe- dwójki kobiet, dwójki mężczyzn i dwójki mieszane.
  • Konkurencje zespołowe- trójki kobiet i czwórki mężczyzn. Zespoły ćwiczą na planszy gimnastycznej o wymiarach 12×12 metrów i wykonują trzy układy trwające maksymalnie po 2,5 minuty (układ statyczny, układ dynamiczny, i kombinowany, dynamiczno-statyczny układ finałowy). W klasie pierwszej i mistrzowskiej zespoły wykonują swoje układy z muzyką i elementami choreografii.
Tomasz Śmiela i Magdalena Cyran, jedna z najbardziej utytułowanych dwójek mieszanych w historii polskiej akrobatyki. (Źródło zdjęcia: Album wydany z okazji 50-lecia klubu sportowego DKS „Targówek” Warszawa)